بیمه پاسارگاد و پرداخت خسارت بیش از ۴ میلیارد ریالی به مصدومان حادثه رانندگی

«ای کاش فرزندانم که روی صندلی عقب اتومبیل نشته بودند کمربند ایمنی خود را می بستند تا دخترم در اثر حادثه به بیرون اتومبیل پرت نمی شد…»

این ها اظهار تأسف پدری است که خود مقصر حادثه بوده و در اثر بی احتیاطی با دستان خودش حادثه ای آفرید که در نتیجه آن دختر جوان خانواده اکنون در زندگی نباتی به بسر می برد و پدر ماند و آرزوهای بر باد رفته خانواده…

۲۹ شهریور ماه ۱۳۶۷ برای آن ها روز فراموش نشدنی بود، روزی که هدیه زندگی مشترک مرد جوان، فرزند دختری است که خانواده را غرق در شادی کرده است. مرد کارمند شرکت نفت بود و با تولد فرزندش زندگی رنگ و بوی تازه ای به خانواده آن ها بخشید. دخترک بزرگ و بزرگ تر می شد مدرسه ، دانشگاه ، ادامه تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و در اوج جوانی و غرور با رتبه عالی از دانشگاه فازغ التحصیل شد.

افسوس که بازی روزگار برای مرد حادثه ای تلخ را رقم زد و تمام آرزوهای پدر برای فرزند بر باد رفت. دختر در حادثه رانندگی که پدرش مسبب آن بود از ناحیه سر به شدت آسیب دید و تلاش های گروه پزشکی نتیجه بخش نبود و وی اکنون در زندگی نباتی به سر می برد. آرزوهای بر باد رفته خانواده ماند و افسوس پدر که ای کاش در خروج از بزرگراه بیشتر احتیاط می کرد و دختر نازنین و پسر عزیزم که در صندلی عقب خودرو نشسته بودند کمربند ایمنی خود را می بستند. پسر خانواده اما کمتر حادثه دیده بود اما زندگی آن ها دیگر مانند گذشته گرم و صمیمی نبود.

خبر این حادثه چنین درج شد:

شرکت بیمه پاسارگاد مبلغ ۴ میلیارد و ۸۶۴ میلیون و ۲۷۵ هزار ریال به مصدومین حادثه رانندگی در کمربندی سپاهان شهر اصفهان مصدوم شده بودند، خسارت دیه پرداخت کرد.

بر اساس گزارش های دریافتی؛ یک دستگاه پژو پارس که نزد شرکت بیمه پاسارگاد دارای بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده بود در زمان تردد در کمربندی سپاهان شهر بدون رعایت نکات ایمنی و رعایت حق تقدم مبادرت به گردش به چپ نموده و با اتومبیل پژو برخورد کرد. در این حادثه رانندگی علاوه بر خسارت مالی منجر به مصدومیت ۳ نفر (دو فرزند راننده مقصر حادثه و یک نفر راننده اتومبیل پژو ) شده است.

دختر راننده مقصر که یکی از مصدومین این حادثه است بر اثر شدت جراحات وارده و انتقال به بیمارستان و پس از انجام اعمال جراحی در زندگی نباتی به سر برده و مبتلا به زوال عقل، بی اختیاری کامل ادرار و مدفوع و فلج دست ها و پاها شد.

در نهایت به دنبال وقوع این تصادم پروندهای در شعبه اصفهان تشکیل و از آن جا که میزان صدمات بدنی و آسیب های وارده به دختر جوان راننده مقصر حادثه بسیار زیاد بود میزان دیه وارده به این مصدوم طبق رأی مقام قضایی ۶۳۳,۳۲ نفر شتر تعیین شد که پس از انجام بررسی های لازم و با توجه به تعهد شرکت بیمه و ارزش ریالی هر نفر شتر در سال جاری، مبلغ ۴ میلیارد و ۷۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال دیه تعیین و از محل بیمه نامه شخص ثالث مالک خودرو که مقصر حادثه بود، به قیم دختر جوان، پرداخت شد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.