بیمه عمر و تامین آتیه-مکمل بازنشستگی

 

بیمه عمر و تامین آتیه

وضعیت اقتصادی جامعه به گونه ای است که فشار زیادی بر روی طبقات کم درآمد و مخصوصاً اقشار بازنشسته احساس می گردد. این مورد و بسیاری از موارد دیگر ما را بر آن داشت تا بیمه ای تحت عنوان “بیمه عمر و تامین آتیه – مکمل بازنشستگی” را طراحی کنیم.این بیمه نامه مخصوص سازمانها ، ارگانها و بطور کلی شخصیتهای حقوقی طراحی شده تا سرمایه های انسانی زیر مجموعه خود را تحت پوشش این بیمه نامه قرار دهند و از این طریق آرامش و طیب خاطری حاصل گردد .تمرکز این بیمه نامه بیشتر بر روی ایجاد یک پس اندازی طلایی جهت تامین مقرری و مستمری پس از پایان بیمه نامه می باشد . در این بیمه نامه به غیر از پوشش فوت به هر علت ، در صورت تمایل بیمه شده پس از پایان قرارداد بیمه ، مستمری و مقرری طبق درخواست بیمه شده برقرار می گردد .

همچنین بیمه شده می تواند از پوشش ها و مزایای ویژه این بیمه نامه به شرح زیر بهره مند گردد :

– برقراری مستمری مکمل بازنشستگی در دوران فراغت از کار

برقراری مستمری مکمل بازنشستگی در دوران فراغت از کار ، آرامش خاطر را برای بازنشسته به همراه خواهد داشت .بیمه شده می تواند با گذشت حداقل ۳ سال از مدت بیمه نامه نسبت به برقراری مستمری به صورت دلخواه براساس سرمایه بیمه (اندوخته بیمه نامه ) با دو درصد بیش از نرخ سود سپرده گذاری بانکی بلندمدت ، اقدام نماید .

– پوشش بیمه درمان تکمیلی در دوران فراغت از کار ( تا سن ۸۰ سالگی )

– پوشش بیمه عمر در دوران دریافت مستمری

این پوشش مزیتی است ازدیگر مزایای این طرح که بیمه شده با سن بالا از پوشش بیمه عمر با حق بیمه مناسب استفاده می نماید ( تا سن ۸۰ سالگی )در حالی که استفاده از بیمه عمر در سنین بالا مستلزم انجام آزمایشات پزشکی مختلف و اثبات سلامت نسبی می باشد .

– پرداخت سرمایه فوت بیمه شده

این بیمه نامه پوشش فوت به هر علت را در مدت بیمه نامه و دوران پرداخت مستمری داراست و بیمه گر متعهد می شود که در صورت فوت بیمه شده بنا به درخواست بیمه گذار بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه ضریبی از حق بیمه را تا سقف ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به استفاده کننده (گان) تعیین شده از سوی بیمه شده ، پرداخت نماید .

– تناسب حق بیمه با افزایش حقوق

– مشارکت کارفرما درپرداخت حق بیمه و سپرده

در این بیمه نامه ، کارفرما (بیمه گذار) می تواند با پرداخت قسمتی از حق بیمه و تعهد پرداخت مابقی آن توسط شخص بیمه شده ، در خرید این محصول مشارکت نماید .همان طور که اشاره شد بهترین راه برای مشارکت کارفرما در پرداخت حق بیمه ، سپرده گذاری برای بیمه شدگان از محل ارزش بازخرید سنوات خدمت آنان می باشد .

– مدت بیمه نامه و مدت پرداخت مستمری

مدت بیمه نامه برای پرداخت اقساط حق بیمه و تشکیل سرمایه حداقل ۳ سال و حداکثر ۳۰ سال تعیین شده است .هر یک از بیمه شدگان می توانند با گذشت حداقل ۳ سال از مدت بیمه نامه درخواست دریافت اندوخته بیمه را بصورت یکجا و یا برقرای مستمری نمایند .حداقل مستمری ۵ سال و حداکثر تا پایان عمر بیمه شده می باشد .

– درصد سود دوران مستمری

سود سرمایه تشکیل شده تا استهلاک کامل آن در دوران مستمری برای مستمری های پنج ساله معادل سود سپرده های بانکی بلند مدت و تا ۲ درصد بیشتر از سود سپرده های بلند مدت برای مستمری های بیش از پنج سال محاسبه می شود .

– بازخرید بیمه نامه

بیمه شده با تایید بیمه گذار می تواند با پرداخت حداقل ۶ ماه از حق بیمه درخواست بازخرید بیمه نامه را داشته باشد .در این صورت سرمایه بیمه به کسر هزینه کارمزد و سایر هزینه های اداری قابل استرداد می باشد .

– پرداخت سود مشارکت در منافع

– پرداخت وام به بیمه شدگان

– معافیت های مالیاتی

1 Comment

 • سایه لطیف زاد

  سلام و خسته نباشید
  من بیمه درمانی مادرم هستم که بازنشسته شرکت نفت هستن
  اگر خودمو بیمه عمر پاسارگاد بکنم اون بیمه کنسل میشه؟
  به من گفتن اگر مشخص بشه بیمه دیگری داری ۴ میلیون تومن جریمه میشم! خواهش میکنم راهنماییم کنید که من میتونم از بیمه شما استفاده کنم یا نه؟

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.