تفاوت پس انداز در بانک با بیمه عمر

1- پس انداز باید طوری باشد که بتوان آن را فوری و هر وقت خواستیم خرج کنیم. پس اندازدر بانک چنین حالتی را دارد. هیچ کس مانع برداشت پول نمی شود و این خوب از نظر کسی که نقشه ای برای آینده دارد خوب نیست.

2- همیشه باید یک فشار خارجی برای کاستن از هزینه های مصرفی غیر ضروری و ادامه پس انداز باشد و گرنه پس انداز کننده طبق برنامه منظمی پس انداز نخواهد کرد و در بیمـه عمـر چنین خاصیتی وجود دارد.

3- پس انداز کننده علاقمند است که پس اندازهایش در جای مطمئن باشد. تجربه نشان داده است که در دوران بحرانی حتی بعضی بانک ها ورشکست شده اند ولی شرکت های بیمـه عمـر قدرت مالی خود را حفظ کرده اند.

4- بهره پس انداز همیشه ثابت نیست و بستگی به وضع اقتصادی کشور دارد در صورتیکه بهره در بیمـه عمـر در طول مدت مشخص ثابت است و این خود اطمینان بخش است.

5- طلب کار در صورت از کار افتادگی کلی پس انداز کننده حق دارد از سپرده های بانکی طبق مقررات قانون،‌ طلبش را وصول کند در صورتیکه در بیمـه عمـر که نام استفاده کننده ذکر شده است طلبکار چنین حقی را ندارد

6- در روش پس انداز در صورت از کارافتادگی کلی پس انداز کننده و کاهش درآمد وی روند پس انداز کردن متوقف می شود ولیکن در بیمـه های عمـر در صورت از کارافتادگی دائم و کلی بیمه شده، ‌بیمه گذار از پرداخت حق بیمه معاف می شود و شرکت بیمه به ایفای تعهدات مندرج در بیمـه نامـه الزام دارد.

7- از محل اندوخته ریاضی بیمـه های عمـر در صورت درخواست بیمه گذار در کوتاهترین زمان ممکن و در همان روز درخواست جهت تأمین نیازهای فوری وام بدون اخذ ضامن داده می شود.

8- هیچ پس اندازی خاصیّت اصلی و ممتاز بیمـه عمـر را که پرداخت سرمایه در صورت فوت پس انداز کننده است را ندارد. متخصصین در مقایسه انواع پس اندازها با توجه به جمیع عوامل به بیمـه عمـر نمره ۶۸ و به پس انداز بانکی نمره ۳۴ داده اند.

عوامل ذیل این مقایسه را امکان پذیر می سازد :

شرح

بانک

                           بیمـه عمـر

قدرت نقدینگی

۱۰

                            ۴

سیستم برنامه برای پس انداز

۰

                           ۱۰

اطمینان

۹

                           ۱۰

ثبات در نرخ بهره

۰

                          ۱۰

حق طلبکاران در صورت فوت شخص

۰

                          ۱۰

قدرت انتقال

۸

                          ۱۰

سرمایه فعلی

۷

                         ۴

تامین در صورت فوت

۰

                         ۱۰

با توجه به نوسانات قدرت خرید پول و تورّم موجود می بایستی بیمه نامه هایی با ضریب افزایش برای جلوگیری از کاهش ارزش پس اندازها را انتخاب نمایید. و چون شما تا ۹۰٪ سود حاصله از منافع بیمـه های عمـر را با شرکت بیمه  شریک می باشید، بدین لحاظ با استفاده از منافع آن به نحوی از کاهش ارزش پس اندازهایتان جلوگیری می گردد .

و توجه داشته باشید که در سرمایه گذاری های دیگر از قبیل خرید زمین، ملک و خرید سرمایه در بورس،‌ پول باید یکجا پرداخت شود، در حالیکه در انواع بیمـه های عمـر می توان با پرداخت حق بیمه کمی بصورت سه ماهه، شش ماهه و یا سالیانه نیز در میان مدت به یک سرمایه گذاری مطلوب دست یافت .

از کجا بیمه عمر تهیه کنم

از کجا بیمه عمر تهیه کنم بهتر است؟

به نمایندگی های متفرقه که همه جا مثل قارچ در حال زیاد شدن هستند زیاد اعتماد نکنید در عوض در صورتی که تصمیم جدی برای درخواست بیمه عمر گرفتید ابتدا می توانید به همین نمایندگی ها بروید و اطلاعات خودتان را با پرسش های گوناگون بیشتر بکنید مطمئن باشید در بین اینها افرادی هستند که یکسری رموز بیمه ای به شما می گویند تا پول دریافتی شما نهایتا بیشتر از حالت عادی باشد.برای اینکه ببینید نماینده مذکور بیشتر فکر فروش خود است یا اینکه به فکر شماست از ایشان در مورد اندوخته ریاضی بپرسید که روش کار آن چطوری است و چقدر می دهند.در مورد سود تقسیمی سالیانه شرکت هم بپرسید که چقدر است و برای سال قبل چقدر اعلام کردند.در نهایت اگر شعبه مرکزی یا سرپرستی بیمه عمر مربوط به یکی از شرکتهای بیمه ای در شهرتان موجود بود از آنجا بیمه نامه خود را تهیه کنید بهتر است، چونکه اکثر این بیمه نامه ها نهایتا توسط همین نمایندگان به دفتر مرکزیشان فرستاده می شود و از آنجا برایتان بیمه نامه صادر می گردد.با این روش سریعتر بیمه می شوید و خدای نکرده اگر احیانا اتفاقی افتاد لااقل تحت پوشش بیمه هستید تا وقتی که دفترچه و بیمه نامه دست شما نرسید شما شامل بیمه نیستید پس حتما از نماینده بخواهید که در سریعترین زمان ممکن بیمه نامه را صادر کند.نمونه دیگری را مثال بزنم تا عمق فاجعه را بفهمید:زمانی که برای بیمه کردن پدرم به شعبه اصلی بیمه پاسارگاد مراجعه کرده بودم یکی از کارمندان می گفت که در اثر غفلت نماینده یکی از مشتریان روز قبل خودش را بیمه کرده بود اما به علت اینکه مدارک و اطلاعات زودتر به شعبه مرکزی نرسیده بود . در سیستم شان ثبت نشده بود این شخص بیمه شده محسوب نشد و طبعا چیزی هم به خانواده طرف تعلق نگرفت.

برای تهیه بیمه نامه خود سعی کنید حتی المقدور از شرکت هایی بیمه بگیرید که به بانک خودشان وابسته هستند و به صورت یک مجموعه گروه در کشور فعالیت می کنند بیمه های سامان و پاسارگاد از این نوع هستند.بیمه کارآفرین هم کارش تخصصی بیمه است که یکی از بیمه خوب در زمینه عمر است.قبل از اینکه شرکتی را انتخاب کنید که حتما روش های پرداخت الکترونیکی داشته باشد و بتوانید پرداختی خود را در سایتشان مشاهده کنید.

ترفندهای گرفتن سود بیشتر در بیمه عمر و سرمایه گذاری

یکی از روش های دریافتی بیشتر در پایان قرار داد،نحوه پرداخت حق بیمه عمر و سرمایه گذاری ، به صورت پرداخت سالیانه میباشد،که با توجه به روز شمار بودن سود اندوخته، با پرداخت اقساط زودتر از سررسید سود بسیار بیشتری به اندوخته تعلق میگیرد.وام از روی بیمه عمر ابتکار بسیار جالبی است موردی که بیمه تامین اجتماعی آن را ندارد،میزان وام پرداختی در شرکت های مختلف فرق می کند معمولا بین 80-90 درصد از اندوخته خود را می توانید از ابتدای سال سوم وام بگیرد،بهره این وام 4 درصد بیشتر از سود پرداختی توسط بیمه گر است مثلا اگر سود بیمه عمر شما 20 درصد باشد شما 24 درصد باید بهره وام بپردازید.مدت زمان دادن وام هم کمتر از یک هفته می باشد بازپرداخت آن هم دوساله است نیاز به ضامن ندارد اما در عوض در طی این دوسال سودی به حساب بیمه عمر شما تعلق نمی گیرد که این هم ترفندی است تا شرکت ضرر نکند.معمولا در شرایط ضروری از این وام استفاده کنید بهتر است،چون که درصد بهره آن زیاد است و بیشتر جنبه تبلیغاتی برای شرکت های بیمه دارد.

تفاوت بیمه عمر با بیمه تامین اجتماعی

تفاوت بیمه عمر با تامین اجتماعی ؟

راستش را بخواهید اساس کار این دو بیمه با هم فرق می کند اگر بیمه تامین اجتماعی برای شاغلین اجباری نبود خودم ترجیح می دادم یک پوشش بیمه ای ساده مانند ایرانیان،خدمات درمانی یا بیمه سلامت که قبلا به اسم شهری و روستاییان عرضه می شد برای خودم تهیه کنم ولی این پولیست که باید به جیب تامین اجتماعی برود حتی جدیدا هزینه های بیمارستانی هم تفاوت محسوسی ندارند.بیمه های عمر به علت انعطاف پذیری بیشتر قابلیت فسخ و بازخرید را دارا هستند اما تامین اجتماعی فقط قابل فسخ است ليكن امكان بازخريد ندارد یعنی از برگشت پولهایی که تابه حال پرداخت کردیدخبری نیست.پوشش فوت عادی و حادثه در تامین اجتماعی بدون تنوع است ولی در بیمه عمر حداكثر تا 30 برابر حق بيمه سالانه و فوت در اثر حادثه تا 4 برابر سرمایه قابل تنظیم است.در صورت از کار افتادگی در بیمه عمر شما معاف از پرداخت حق بیمه می شوید همینطور از محل پوشش از کارافتادگی مبلغی به شما تعلق می گیرد که در تامین اجتماعی فقط کمک هزینه از کار افتادگی پرداخت می گردد،اگر می خواهید بگویید تامین اجتماعی بازنشستگی دارد خوب بیمه عمر هم بازنشستگی دارد می توانید تعیین کنید که 30 سال دیگر کل مبلغ را یکسره به شما بدهند یا به صورت ماهانه همانند تامین اجتماعی پرداخت کنند.کجای تامین اجتماعی از روی پرداخت هایتان به شما سود یا وام می دهند؟؟؟چقدر از سابقه کارگران تامین اجتماعی به دلایل نامعلوم از بین رفته؟؟چقدر از کارفرمایان لیست ماهانه شما را رد نمی کنند و زمانی از سوابق خود می فهمید که کار دیگر گذشته.این چیزها باعث می شود که به اساس سازمان تامین اجتماعی شک بکنم.

 

در کل میتوان گفت :

در صورت فوت فرد در بیمه تأمین اجتماعی غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه كفن و دفن، پولی به بازماندگان پرداخت نمیشود. ( اگر تاریخ فوت آنان از 20/11/86 به بعد باشد معادل حداقل دستمزد ماهیانه سال فوت می باشد. در خصوص مشمولینی که تاریخ فوت آنان قبل از 20/11/86 باشد مبلغ کمک هزینه کفن ودفن با توجه به تاریخ فوت و جمعیت شهر محل دفن تعیین می گردد.)

در حالیكه در بیمـه عمـر و سرمایه گذاری چنانچه خدای ناكرده اتفاقی برای بیمه گذار بیافتد حتّی اگر یك قسط از حق بیمه را هم پرداخت كرده باشد، علاوه بر پرداخت سرمایه فوت، چنانچه پوشش فوت بر اثر حادثه هم خریداری شده باشد، تا ۳ برابر سرمایه فوت، به بازماندگان پول پرداخت میگردد. در حالیكه در بیمه تأمین اجتماعی ، حقوق به بازماندگان تحت شرایط خاص ( از میان فرزندان تنها به فرزند دختر مجّرد) انتقال می یابد.

حق بیمه های پرداختی شما به سازمان تأمین اجتماعی قابلیت بازخریدی ندارد.شما ۷% حقوق دریافتیتان را ماهیانه بابت حق بیمه تأمین اجتماعی پرداخت میكنید، اگر استفاده ای هم از آن نكنید نمیتوانید مبالغ پرداختی خود را بازخرید كنید. در حالیکه در بیمـه عمـر و سرمایه گذاری، حق بیمه های پرداختی شما برخلاف تأمین اجتماعی امکان بازخریدی داشته و در پایان دوره به همراه سود با بهره مرکب محاسبه میشود و به صورت یکجا و یا مستمری قابل دریافت میباشد .

جشنواره فیلم 180ثانیه‌ای پاسارگاد

دبیر اجرایی و عضو هیأت‌داوران دومین ، از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره، به‌دلیل استقبال چشمگیر علاقمندان و درخواست دانشجویان خبر داد.
خسرو رفیعی دبیر اجرایی و عضو هیأت‌داوران دومین جشنواره فیلم 180ثانیه‌ای پاسارگاد گفت: با توجه به استقبال بسیار خوب علاقمندان از این جشنواره، تداوم ارسال آثار و همچنین درخواست دانشجویان مبنی بر تمدید این جشنواره به‌دلیل همزمانی با فصل امتحانات، برگزارکنندگان مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا پایان شهریور ماه تمدید کردند.

وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره به دنبال نگاه ویژه‌ مدیرعامل بانک‌پاسارگاد به موضوعات اجتماعی و همچنین حمایت از فرهنگ و هنر آغاز شد. اولین دوره برگزاری‌ آن با استقبال بسیار خوب و چشمگیر علاقمندان، هنرمندان و جوانان مواجه شد، از این‌رو بر آن شدیم دومین دوره آن را نیز با موضوعاتی کاملاً اجتماعی برگزار کنیم.

وی افزود: هدف این جشنواره، علاوه بر جلب افکار عمومی به موضوعات روز کشور، شناسایی استعدادها و توانمندی‌های جوانانی است که به این حوزه علاقمند هستند اما زمینه بروز استعدادهای خود را نیافته‌اند. در همین راستا و در اولین دوره این جشنواره نیز زمینه برای ساخت فیلم و نمایش توانمندی‌ها برای بسیاری از جوانان فراهم شد. امیدوارم در دومین دوره از این جشنواره نیز به این مهم دست یابیم.

رفیعی در خصوص محورها و موضوعات این جشنواره ادامه داد: حفظ محیط‌زیست و منابع‌طبیعی، تکریم خانواده و حقوق اجتماعی و اهدای عضو از محورهای اصلی جشنواره هستند. همچنین یک بخش جنبی مربوط به ایده‌هایی که امکان ساخت پیدا نکرده‌اند نیز در جشنواره لحاظ شده‌است.

وی در خصوص حامیان معنوی این جشنواره تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمایی، سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری و انجمن اهدای عضو از حامیان معنوی این جشنواره هستند.

عضو هیأت داوران جشنواره در ادامه در خصوص استقبال از دومین دوره جشنواره اضافه کرد: تاکنون بیش از 40 هزار نفر از سایت جشنواره بازدید کرده‌اند. همچنین بیش از 1100 نفر در جشنواره ثبت‌نام و 300 نفر نیز آثار خود را ارسال کرده‌اند. علاوه بر این، 400 ایده به دبیرخانه جشنواره رسیده‌است.

دبیر اجرایی جشنواره در خصوص جوایز این دوره از جشنواره ادامه داد: قرار است در هر بخش 4 نفر به عنوان برگزیدگان جشنواره انتخاب شوند. جوایز جشنواره در هر بخش برای نفرات اول تا چهارم به ترتیب عبارتند از تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 80 میلیون ریال، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال، تندیس جشنواره، لوح سپاس و مبلغ 10 میلیون ریال برای 4 ایده برتر در هر بخش.

رفیعی در خصوص شرایط و قوانین جشنواره خاطرنشان کرد: زمان آثار ارائه شده به جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد بیش از 180ثانیه نباشد. طرح و ایده اثر باید در یک صفحهA4 ارائه شود.

سازندگان آثار نسخه نهایی اثر خود را همراه با عکس کارگردان (پس از ثبت‌نام در سایت) برای دبیرخانه ارسال کنند. ارسال ایده‌های بخش جنبی باید فقط از طریق ایمیل idea@pasargadfilmfest.ir انجام شود.

گفتنی است علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، تماس با دبیرخانه و همچنین ثبت‌نام، به سایت جشنواره به نشانی www.pasargadfilmfest.ir مراجعه کنند.

بيمه پاسارگاد 9 ميليارد ريال خسارت داد

بیمه پاسارگاد به علت بروز حریق درکارخانه رنگرزی سامان کاشان و وارد آمدن خسارت به ساختمان و موجودی مواد اولیه و محصولات این شرکت مبلغ بیش از 9 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد.
بر اساس این گزارش، در پی وقوع حریق به دلیل اتصال سیم برق در انبار مواد اولیه یکی از سوله های کارخانه رنگرزی سامان منجر به تخریب کامل ساختمان و مواد اولیه (عدل و الیاف) این کارخانه شد و به فعالیت اصلی این کارخانه که رنگرزی نخ و پارچه بود خسارت وارد شد.
گفتنی است، به دلیل نوع فعالیت این شرکت ، موجودی مواد اولیه، ساختمان و تأسیسات آن از طریق شعبه کاشان تحت پوشش بیمه آتش سوزی به مبلغ 26 میلیون و 359 هزار ریال قرار گرفته بود.
همچنین به دلیل وارد آمدن خسارت، بی درنگ نسبت به تشکیل تیم کارشناسی تخصصی جهت تعیین علت حریق و برآورد خسارت ساختمان، موجودی مواد اولیه و محصولات کارخانه از سوی کارشناسان فنی و مالی شرکت بیمه پاسارگاد اقدام شد.
در این حادثه مبلغ 9 میلیارد و 100 میلیون ریال خسارت شرکت رنگرزی سامان کاشان که به علت آتش سوزی متحمل خسارت شده بود توسط بیمه پاسارگاد پرداخت شد.

راهنمای استفاده از جدول بیمه عمر

جدول استعلام از طریق نرم افزار استعلام بیمه با توجه به مشخصات و خصوصیات بیمه شده (سن، وضع مزاجی، سلامتی، مدت بیمه و مبلغ بیمه و…)تهیه می گردد.
در این بخش قسمتهای مختلف این جدول استعلام را شرح داده و امید است با ارائه این راهنما بتوانیم اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

در تصویر زیر یک استعلام به صورت پیش فرظ قرار داده و قسمتهای مختلف در آن شماره گذاری و مشخص شده است.
با دنبال کردن شرح قسمتهای شماره گذاری شده با چگونگی عملکرد این جدول، اعداد و ارقام آن آشنا شوید.

تشریح جدول استعلام بیمه عمر و آتیه پاسارگاد

توضیحات بر اساس شماره مشخص شده در جدول

شماره 1- در این قسمت مشخصات بیمه شده با توجه به شناسنامه ذکر می شود.
شماره 2- تاریخ تولد بیمه شده ذکر می شود.
شماره 3- نرم افزار با توجه به تاریخ تولد بیمه شده سن وی را محاسبه کرده و در این قسمت قرار می دهد.

شماره 4 :

کادر دوم جدول

4-1 – مدت بیمه به سال :
مدت بیمه بنا به تقاضای بیمه گذار می تواند از 5 سال تا 30 سال قید می گردد.

4-2 – مبلغ حق بیمه به ریال:
منظور مبلغی است که بیمه گذار قبول می کند ماهانه پرداخت نماید (از 20.000 تومان تا 334.000 تومان در ماه)

4-3 – نحوه پرداخت اقساط حق بیمه :
بیمه گذار یکی از روشهای پرداخت حق بیمه را با توجه به توانایی مالی ماهانه – سه ماهه – شش ماهه و یا سالانه را انتخاب می نماید.
(در این استعلام روش پرداخت ماهانه می باشد)

4-4 – درصد افزایش سالانه حق بیمه :
با توجه به اینکه نرخ تورم قابل کنترل نیست وهرساله این نرخ تغییر می کند لذا بمنظور این که پول اندوخته شده بیمه گذار در آینده ارزش روز خود را داشته باشد بیمه گذار می تواند از 5% تا 25% حق بیمه خود را افزایش دهد تا تورم آینده را پوشش دهد .
(در این استعلام 10 درصد در نظر گرفته شده است)

4-5 – افزایش از سال 2 :
در بیمه عمر پاسارگاد می توانید انتخاب کنید که درصد افزایش بیمه عمر از سال چندم قرارداد اضافه شود.(به طور مثال از سال دوم)

4-6 – مبلغ هر قسط به ریال :
مبلغ هر قسط از ضرب مبلغ هر قسط در روش پرداخت بدست می آید.

4-7 – مبلغ سپرده :
یکی از مزایا بیمه پاسارگاد در مقایسه با سایر بیمه ها امکان سپرده گذاری افراد بصورت همزمان با پرداخت قسط ماهیانه یا بدون پرداخت قسط با پوشش بیمه می باشد.
مثلا” فرد می تواند مبلغ 5 میلیون تومان سپرده و ماهیانه هم مبلغ 20.000 تومان بپردازد .
(در استعلام های پیش فرظ سایت این مبلغ صفر می باشد)


شماره 5 :

کادر سوم جدول

5-1 – ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر :
این ضریب می تواند از 60 تا 300 برابردر نظر گرفته شود و به مفهوم این است که اگر فردی 100.000 تومان ماهیانه حق بیمه پرداخت می نماید سرمایه بیمه عمر او 300 برابر مبلغ حق بیمه پرداختی او در ماه منظور می گردد .
(در استعلام های پیش فرظ سایت این ضریب 300 برابر در نظر گرفته شده است )

5-2 – درصد افزایش سالانه سرمایه خطر فوت :
بمنظور پوشش نرخ تورم در سالهای آینده و جلو گیری از کاهش سرمایه خطر فوت بیمه گذار می تواند از 5% تا 25% سرمایه خود را افزایش دهد.

5-3 – افزایش از سال 2 :
در بیمه عمر پاسارگاد می توانید انتخاب کنید که درصد افزایش پوشش های بیمه عمر از سال چندم قرارداد اضافه شود.(به طور مثال از سال دوم)

5-4- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی :
در صورتیکه فرد شاغل و واجد شرایط باشد می تواند تحت این پوشش قرار بگیرد تا در صورتیکه (پس از سال اول )از کار افتاده شود از پرداخت حق بیمه های سالهای بعد معاف گردد .
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش انتخاب نشده است)
*برای اطالاعات بیشتر به بخش شرایط پوشش های تکمیلی(پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه مراجعه کنید)

5-5- پوشش بیمه از کارافتادگی به هر علت :
در صورت از کارفتادگی دائم و کامل علاوه بر پرداخت حق بیمه تا سقف 40 میلیون تومان غرامت پرداخت می شود.

5-6- مبنای محاسبه سرمایه آتش سوزی منزل مسکونی:
بیمه عمر پاسارگاد بیمه آتش سوزی بیمه منزل مسکونی بیمه شده را روی بیمه عمر ارائه می دهد و این مبلغ حداکثر تا سقف 500 میلیون تومان می تواند باشد.

5-7- درصد افزایش سرمایه بیمه آتش سوزی منزل مسکونی :
ضریب سالیانه افزایش بیمه آتش سوزی از 500 تا 1500 برابر حق بیمه ماهیانه می تواند باشد.
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش انتخاب نشده است)

5-8- پوشش خطر اضافی زلزله و آتشفشان :
بیمه گذار می تواند این پوشش را برای بیمه نامه عمر خود دریافت نماید.
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش انتخاب نشده است)


شماره 6 :

6-1- ضریب سرمایه خطر حادثه :
ضریب سرمایه حادثه از 0 تا 3 برابرسرمایه فوت قابل لحاظ است.
(در استعلام های پیش فرظ سایت سرمایه فوت در اثر حادثه در این استعلام 3 برابر سرمایه فوت طبیعی در نظر گرفته شده است)

6-2- ضریب سرمایه نقص عضو و از کارافتادگی در اثر حادثه :
در صورتی که بیمه شده بر اثر حادثه که منجر به نقص عضو و یا از کار افتادگی شود تا سقف تعهدات 100 میلیون تومان غرامت پرداخت می کند. *این ضریب بیمه 1 و 3 برابر سرمایه بیمه عمر می باشد.
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش 1 برابر انتخاب شده است)

6-3- سرمایه بیمه هزینه پزشکی :
بیمه شده در برابر خطراتی که بر اثر حادثه منجر به پرداخت هزینه های بستری و پزشکی می شود، پوشش داشته و شرکت بیمه تا سقف 5 میلیون تومان این هزینه ها را جبران می نماید. *این ضریب بیمه 5% ویا 10% برابر سرمایه بیمه حادثه(فوت حادثه) می باشد.
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش 5% انتخاب شده است)

6-4- پوشش حادثه در صورت وقوع زلزله :
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش انتخاب نشده است)

6-5- پوشش حادثه در صورت اعتصاب ،شورش و بلوا :
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش انتخاب نشده است)
*(برای مطالعه این پوشش ها به بخش شرایط عمومی بیمه نامه عمر و تامین آتیه مراجعه کنید)

6-6- پوشش های بیماری های خاص :
هزینه بیماریهای خاص (سکته قلبی ،مغزی ،گرفتگی قلب وعروق ،سرطان و پیوند اعضا ) که حداکثر تا 30% هزینه فوت می باشد.
(در استعلام های موجود در سایت، این مبلغ 30% سرمایه فوت طبیعی محاسبه شده است)


7-سال بیمه :
سن بیمه شده از سال اول بیمه تا پایان قرارداد .

توجه : در استعلام های موجود در سایت ، پیش فرظ 30 ساله در نظر گرفته شده است و شما نسبت به هر سال بیمه از 1 سال تا 30 سال می توانید به صورت افقی شرایط بیمه عمر را در آن سال ملاحظه نمائید.

8- سن بیمه شده :
در استعلام های موجود در سایت، پیش فرظ سن بیمه شده 25 سال برای بزرگسالان و 1 سال برای کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است و با ادامه بیمه و افزایش سن بیمه شده این ستون نیز افزایش پیدا می کند.

شماره 9 :

9-1- مبلغ سپرده :
چنانچه بیمه گذار تقاضای سپرده گذاری هم داشته باشد در این قسمت ذکر می شود که در استعلام های پیش فرظ این مبلغ صفر می باشد.

9-2- حق بیمه سالانه :
در این ستون حق بیمه سالانه محاسبه و قرار می گیرد و در سال های بعد با افزایش 10 درصد حق بیمه این مبلغ نیز افزایش پیدا می کند.
شما با توجه به سال بیمه می توانید حق بیمه سالانه پرداختی خود را مشاهد کنید.

9-3- جمع حق بیمه :
با توجه به حق بیمه پرداختی شما در پایان هر سال می توانید جمع حق بیمه پرداختی تا آن سال را ملاحظه کنید.
به طور مثال در سال بیستم این قرارداد چه مبلغی را پرداخت کرده اید.


شماره 10 : (پوشش های بیمه ای)

10-1- عمر : (فوت طبیعی)
سرمایه خطر فوت در این ستون با توجه به مدت قرارداد بیمه شده نوشته می شود بنابراین چنانچه بیمه شده در یکی از سالهای قرارداد بیمه ای فوت نماید سرمایه فوت برابر ستون سال فوت به استفاده کنندگان مشخص شده در قرارداد پرداخت می گردد .
(در استعلام های موجود در سایت، این مبلغ از حاصل ضرب حق بیمه ماهانه در 300 محاسبه شده است)

10-2- حادثه : (فوت در اثر حادثه)
سرمایه خطر حادثه در این ستون نوشته می شود .
بنابراین چنانچه بیمه شده در یکی از سالهای بیمه ای بر اثر حادثه فوت نماید علاوه بر سرمایه خطر فوت ، سرمایه حادثه هم با توجه به ستون سال فوت به استفاده کنندگان پرداخت میشود
(در استعلام های موجود در سایت، این مبلغ از حاصل ضرب حق بیمه ماهانه در 900 محاسبه شده است)

10-3- نقص عضو حادثه :
در صورتی که بیمه شده بر اثر حادثه که منجر به نقص عضو و یا از کار افتادگی شود تا سقف تعهدات 100 میلیون تومان غرامت پرداخت می کند.
(در استعلام های موجود در سایت، این مبلغ 1 برابر سرمایه فوت طبیعی محاسبه شده است)

10-4- هزینه پزشکی حادثه :
بیمه شده در برابر خطراتی که بر اثر حادثه منجر به پرداخت هزینه های بستری و پزشکی می شود، پوشش داشته و شرکت بیمه تا سقف 5 میلیون تومان این هزینه ها را جبران می نماید.
(در استعلام های موجود در سایت، این مبلغ 5% سرمایه حادثه (فوت بر اثر حادثه) محاسبه شده است)

10-5- از کارافتادگی کلی به هر علت :
در صورتیکه فرد شاغل و واجد شرایط باشد می تواند تحت این پوشش قرار بگیرد تا در صورتیکه (پس از سال اول )از کار افتاده شود از پرداخت حق بیمه های سالهای بعد معاف گردد .
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش انتخاب نشده است)
*برای اطالاعات بیشتر به بخش شرایط پوشش های تکمیلی (پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه مراجعه کنید)

10-6- غرامت بیماری های خاص :
هزینه بیماریهای خاص (سکته قلبی ،مغزی ،گرفتگی قلب وعروق ،سرطان و پیوند اعضا ) که 30% هزینه فوت می باشد در این ستون نوشته می شود وسقف پرداختی آن برای هربیماری حداکثر 25 میلیون تومان و تا 5 بیماری 125 میلیون تومان (میزان پرداختی بستگی به دو عامل مبلغ حق بیمه و سال بیماری دارد ) پرداخت می شود .
(در استعلام های موجود در سایت، این مبلغ 30% سرمایه فوت طبیعی محاسبه شده است)

10-7- آتش سوزی منزل مسکونی :
بیمه عمر پاسارگاد بیمه آتش سوزی بیمه منزل مسکونی بیمه شده را روی بیمه عمر ارائه می دهد و این مبلغ حداکثر تا سقف 500 میلیون تومان می تواند باشد.
(در استعلام های پیش فرظ سایت این پوشش انتخاب نشده است)


شماره 11: سرمایه بیمه در صورت حیات (ارزش بازخرید بیمه نامه)

ارش باز خرید :
حداقل میزان سود تضمینی سالانه برای پنج سال اول این بیمه نامه 18% بوده و برای سال های بعد از آن 15% در هر سال می باشد.

با سود 18% و سود 20% :
حق بیمه پرداختی بیمه گذار 50% آن دربیمه مرکزی جمهوری اسلامی اتکایی می گردد و 50% در گروه مالی پاسارگاد سرمایه گذاری می گردد و بیمه گذار در سود این سرمایه گذاری سهیم است و پیش بینی بیمه پاسارگاد برای پرداخت سود سهامداران 18 تا 20 درصد می باشد و بیمه گذار در پایان قرارداد بیمه ، اندوخته خود را با سود مربوطه بر اساس این ستونها دریافت می کند.

توجه:
بیمه پاسارگاد با توجه به توان سرمایه گذاری گروه مالی پاسارگاد وجوه حاصل از اندوخته های بیمه عمر و تامین آتیه بیمه گذاران خود را سرمایه گذاری نموده و علاوه بر تضمین سود سالانه 90% منافع حاصل از آن سرمایه گذاری را بین بیمه گذران بیمه عمر و تامین آتیه خود تقسیم و سرمایه آنان را سالانه تعدیل می نماید.


شماره 12 :

در پایان قرار داد مبلغ دریافتی شما در این قسمت قرار می گیرد.