بیمه پاسارگاد و پرداخت خسارت بيش از ۴ ميليارد ريالي به مصدومان حادثه رانندگي

«اي کاش فرزندانم که روي صندلي عقب اتومبيل نشته بودند کمربند ايمني خود را مي بستند تا دخترم در اثر حادثه به بيرون اتومبيل پرت نمي شد…»

اين ها اظهار تأسف پدري است که خود مقصر حادثه بوده و در اثر بي احتياطي با دستان خودش حادثه اي آفريد که در نتيجه آن دختر جوان خانواده اکنون در زندگي نباتي به بسر مي برد و پدر ماند و آرزوهاي بر باد رفته خانواده…

۲۹ شهريور ماه ۱۳۶۷ براي آن ها روز فراموش نشدني بود، روزي که هديه زندگي مشترک مرد جوان، فرزند دختري است که خانواده را غرق در شادي کرده است. مرد کارمند شرکت نفت بود و با تولد فرزندش زندگي رنگ و بوي تازه اي به خانواده آن ها بخشيد. دخترک بزرگ و بزرگ تر مي شد مدرسه ، دانشگاه ، ادامه تحصيل و اخذ مدرک کارشناسي مهندسي کامپيوتر گرايش نرم افزار و در اوج جواني و غرور با رتبه عالي از دانشگاه فازغ التحصيل شد.

افسوس که بازي روزگار براي مرد حادثه اي تلخ را رقم زد و تمام آرزوهاي پدر براي فرزند بر باد رفت. دختر در حادثه رانندگي که پدرش مسبب آن بود از ناحيه سر به شدت آسيب ديد و تلاش هاي گروه پزشکي نتيجه بخش نبود و وي اکنون در زندگي نباتي به سر مي برد. آرزوهاي بر باد رفته خانواده ماند و افسوس پدر که اي کاش در خروج از بزرگراه بيشتر احتياط مي کرد و دختر نازنين و پسر عزيزم که در صندلي عقب خودرو نشسته بودند کمربند ايمني خود را مي بستند. پسر خانواده اما کمتر حادثه ديده بود اما زندگي آن ها ديگر مانند گذشته گرم و صميمي نبود.

خبر اين حادثه چنين درج شد:

شرکت بيمه پاسارگاد مبلغ ۴ ميليارد و ۸۶۴ ميليون و ۲۷۵ هزار ريال به مصدومين حادثه رانندگي در کمربندي سپاهان شهر اصفهان مصدوم شده بودند، خسارت ديه پرداخت کرد.

بر اساس گزارش هاي دريافتي؛ يک دستگاه پژو پارس که نزد شرکت بيمه پاسارگاد داراي بيمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده بود در زمان تردد در کمربندي سپاهان شهر بدون رعايت نکات ايمني و رعايت حق تقدم مبادرت به گردش به چپ نموده و با اتومبيل پژو برخورد کرد. در اين حادثه رانندگي علاوه بر خسارت مالي منجر به مصدوميت ۳ نفر (دو فرزند راننده مقصر حادثه و يک نفر راننده اتومبيل پژو ) شده است.

دختر راننده مقصر که يکي از مصدومين اين حادثه است بر اثر شدت جراحات وارده و انتقال به بيمارستان و پس از انجام اعمال جراحي در زندگي نباتي به سر برده و مبتلا به زوال عقل، بي اختياري کامل ادرار و مدفوع و فلج دست ها و پاها شد.

در نهايت به دنبال وقوع اين تصادم پروندهاي در شعبه اصفهان تشکيل و از آن جا که ميزان صدمات بدني و آسيب هاي وارده به دختر جوان راننده مقصر حادثه بسيار زياد بود ميزان ديه وارده به اين مصدوم طبق رأي مقام قضايي ۶۳۳,۳۲ نفر شتر تعيين شد که پس از انجام بررسي هاي لازم و با توجه به تعهد شرکت بيمه و ارزش ريالي هر نفر شتر در سال جاري، مبلغ ۴ ميليارد و ۷۴۹ ميليون و ۹۰۰ هزار ريال ديه تعيين و از محل بيمه نامه شخص ثالث مالک خودرو که مقصر حادثه بود، به قيم دختر جوان، پرداخت شد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *